Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Про нас пишуть

Дата: 1 листопада 2017 о 08:13, Оновлено 22 листопада 2017 о 08:31
529 переглядів

Виїзне засідання Координаційної ради

з питань місцевого самоврядування

З метою обміну досвідом та налагодження конструктивного діалогу між органами місцевого самоврядування та виконавчою гілкою влади 27 жовтня 2017 року відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. У засіданні брав участь голова районної державної адміністрації Едуард Томашевський.

Перша частина пленарного засідання Координаційної ради відбулась на базі Маркушівської сільської ради у приміщенні актової зали загальноосвітньої школи. Відкрила засідання голова районної ради Софія Томашевська та ознайомила сільських та селищного голів з порядком денним.

Маркушівський сільський голова Олександр Карпов ознайомив присутніх із питанням про соціально-економічний розвиток Маркушівської сільської ради. Повідомив, що на території сільської ради налагоджена тісна співпраця між депутатами, працівниками соціальної сфери, приватними підприємцями. Розчищення доріг взимку забезпечують 8 орендарів, а крім того допомагають у проведенні свят, відзначенні ювілярів, ремонті об’єктів соціальної сфери. За останній рік було завершено газифікацію села Маркуші та газифіковано вулицю у селі Обухівка. Повністю вуличним освітленням охоплено два села за виключенням однієї вулиці.

Вагому допомогу для розвитку Маркушівської громади надає народний депутат України Олександр Ревега. За його сприянням було встановлено дитячий ігровий майданчик на території школи, придбано оргтехніку для школи. Зосередив увагу на капличці, яка споруджена на території школи силами сільської ради, приватних підприємців і небайдужих людей, адже в стародавні часи церква знаходилась саме на місці новозбудованої школи.

На засіданні порушувалось важливе для сільських голів питання про децентралізацію влади та об’єднання територіальних громад. Зокрема, Олександр Карпов під час свого виступу зазначив, що територіальним громадам необхідно об’єднуватися тільки після того, як будуть обумовлені усі пропозиції та побажання учасників об’єднання, про що має бути відображено у статуті ОТГ.

Сільські та селищний голови ознайомилися з роботою Маркушівської загальноосвітньої школи. Для Маркушівської сільської ради загальноосвітня школа та її директор, депутат районної ради Людмила Михальченко є ініціатором багатьох ідей та заходів, які проходять на території ради та сприяють соціальній згуртованості територіальної громади. Директор провела екскурсію школою та ознайомила з навчально-виховним процесом. Посадовці відвідали музей Вчителя, який є пам’яткою про історика, етнографа, краєзнавця Володимира Редича, кімнату предметів стародавнього українського побуту, музей читаючої іграшки. У закладі діють підлітковий центр та студія звукозапису. Вивчаються як предмети державного компоненту, так і факультативні курси. У навчальному закладі органічно поєднується профільний і загальноосвітній напрямок освіти. Учні мають курсове професійно-технічне навчання, набувають професію “Оператор комп’ютерного набору”. У 2010 році відновлено роботу радіотехнічного гуртка.

Велику увагу у школі приділяють патріотичному вихованню молоді. Особливо вразило сільських голів те, що один із класів школи обладнаний як швейна майстерня. Сюди приносять небайдужі жителі Маркушів та навколишніх сіл старий одяг (шуби, пальта) для пошиття теплого взуття військовим у зону АТО, що надзвичайно важливо для бійців в осінньо-зимовий період. Проект “Друге життя речей: валянки для бійців АТО” школярі села розпочали у 2014 році на “уроках сталого розвитку”. Дуже швидко до проекту долучилася вся громада.

Члени Координаційної ради відвідали ТОВ “Українська ягода”, яке функціонує на території Маркушівської сільської ради, нараховує 60 робочих місць та є одним із основних джерел надходження до місцевого бюджету. Як повідомив депутат районної ради, заступник директора підприємства Євген Рильський, на сьогоднішній день “Українська ягода” є одним із найбільших виробників ягід в Україні. Компанія вирощує лохину, суницю садову, аґрус, малину, чорну та червону смородину, черешню. Загальна площа ягідних плантацій становить понад 100 га. Весь процес вирощування, сортування та пакування відповідає європейським стандартам якості та безпеки продукції. Сучасне обладнання для інтенсивного охолодження і зберігання ягід дозволяє формувати великі партії товару без втрати якості. Також у серпні 2017 року “Українська ягода” отримала сертифікат якості Global G.A.P. Даний сертифікат дає компанії можливість виходу на нові ринки збуту продукції, збільшення числа потенційних партнерів та захисту свого виробництва у правовому полі.

Сільські та селищний голови підбили підсумки виїзного засідання та накреслили плани на майбутнє.

Газета: "Земля Бердичівська"

01.11.2017 р.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.